Doğal Maskeler

06:21:00

  Merhaba arkadaşlar farkettim ki sıınavlardan dolayı size uzun bir süredir yeni bir blog yazısı yazamadım ve yeni yazımla karşınızdayım inşallah bundan sonra düzenli olarak burada sizlerle yeni yazılarımı paylaşacağım.
 Bugün sizlere doğal olarak uygulayabileceğimiz maskelerden bahsetmek istiyorum.Her birimizin elbette 1-2 tane yüzüne kullandığı belirli markalara ait peeling,maske,temizleme jeli vs gibi ürünleri bulunmaktadır fakat hepimiz biliyoruz ki onlar evimizde bulunan ürünlerle yaptıklarımızdan sağlıklı değil sonuç olarak hepsinin içinde kimyasallar bulunuyor.Arada bir de olsa değişik ve doğal yöntemler iyi olucaktır. 
  Maskelere geçmeden önce hepimiz bazı ürünler kullanıyoruz ama kimi zaman ne amaçla kullandığımızı bilmeden üstünde okuduğumuz açıklamalarla hareket ediyoruz.Maskeler yapıyoruz ama bu maskeyi niçin yapıyoruz yada kaç çeşit maske var onun hakkında internette denk geldiğim bir bilgiyi sizinle de paylaşmak istiyorum.

Gerginleştirici Maske: Yaş şekilde uygulanır. Kuruduğunda kan dolaşımını ve hücre beslenmesini artıracak bir gerilim oluşturur.
Sıkılaştırıcı Maske: Yaş şekilde uygulanır. Kuruduğunda cildinizi sıkılaştıracak bir gerilim oluşturur.
Soyucu (Peeling) Maske: Ölü hücreleri ve cilt salgılarını uzaklaştırır.
Nemlendirici Maske: Cilt yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturarak ve kırışıklıkları yokedip yüzünüzdeki mimik çizgilerini sıkılaştırarak cilt yüzeyinden suyun buharlaşarak kaybını önler.
Uyarıcı Maske: Yüzeysel kılcal damarları uyarır ve doku beslenmesini arttırır.
Arındırıcı Maske: Aşırı melanini emerek lekeleri ve sivilceleri yok eder.
Yenileyici Maske:  Yüzeysel tabakadan ölü hücreleri uzaklaştırır, hücresel yenilenmeyi uyarır ve hızlandırır.

   Ayrıca eklemeliyim ki herkesin cildi farklılık gösterir ve maskelerin etkiside kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.Maskeleri cildinizi tanıyarak ve cildinizin ihtiyacını bilerek seçmelisiniz.Bu bilgiyide ekledikden sonra tariflere geçebiliriz.
  TÜRK KAHVESİ VE ZEYTİNYAĞI MASKESİ
Bu maske hem peeling hem de nemlendirici etkili bir maske.Yüzümüzde ki siyah noktalar ve kuruluk için uygulanması gereken muhteşem ikili.Kahvenin peeling etkisi ve zeytinyağının nemlendiricilik etkisi birleşince gerçekten muhteşem bir sonuç aldım.Fakat benim cildim zaten yağlı olduğu için yağı çok az miktarda kullandım .Kahve telvesini genellikle ellerime uyguluyordum başarılı olduğunu biliyordum gerçekten yüzümdede güzel bir etki aldım. Eğer cildiniz kuruysa bu maskeyi kesinlikle uygulayabilirsiniz fakat yağlı ciltler uygularken yağı az miktarda kullanmaya dikkat etsinler.
 Uygulamasına gelirsek yeticeğini düşündüğünüz kadar kahveyi bir kaba alıp kahve sürülebilir bir hale gelene kadar da yağ ekliyoruz. Bu karışımı dairesel hareketlerle göz çevremiz hariç tüm yüzümüze uyguluyoruz 5-6 dakika bekletip soğuk suyla yağlı his geçene kadar durulayıp,tampon hareketlerle kuruluyoruz.
 BEBEK PUDRASI VE GÜL SUYU MASKESİ
Gül suyunun cilde olan faydalarını duymayan kalmamıştır kaldıysa da ben kısaca bahsetmek istiyorum.Gül suyu kozmetik ürünlere nazaran doğal olmasıyla zaten 1-0 öne geçiyor bunun yanında sivilce oluşumunu engelliyor,gözenekleri açıp temizliyor.Cildin ferahlamasını havalanmasını sağlıyor.Bunun yanında başka ürünlerle birleştiğinde etkisi artıyor.Bunlardan biride bebek pudrası.İki ürünü karıştırıp cildinize sürüp soğuk suyla duruluyorsunuz bıraktığı yumuşaklık ve ferahlık hissi hoşunuza gidecektir. Cildinizin daha bebeksi bir görünüme kavuşmasına yardım edicek bu maskeyide evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

   Gelelim evde tonik yerine kullanileceğiniz bir ürüne. Bildiğimiz maden suyuyla dilerseniz yüzünüzü yıkayın dilerseniz pamuk yardımı ile uygulayın doğal tonik etkisi göreceksiniz.
  Okuduğunuz için teşekkür ederim yeni maskeler ve yöntemler keşfettikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğim :)                                                                                                                                                                                                                                             

You Might Also Like

0 yorum