Cilt Alt Tonumuzu Biliyor Muyuz?

12:07:00

Çoook uzun bir aradan sonra tekrardan hepinize Merhaba :) Sanırım ben bu blog yazma işini tam oturtamadım. İnstagramda sürekli aktif olmaya çalışıyorum ancak burayı fazla aksatıyorum :( En yakın zamanda burayı bir rutine oturtacağım eğer oturtamazsam da lütfen beni "Busee zamanında böyle demiştin şimdi nerdesin?" diye dürtükleyin :D
  Bugün sizlerle daha önce aslında instagramda paylaştığım çok ilgi gören bir konu olan Cilt alt tonu meselesini tekrar paylaşmak istedim. Belki duymayan görmeyen vardır aramıza her gün yeni katılan arkadaşlarımız oluyor diye birde buraya yazmak istedim.Umarım sıkılmadan okursunuz :)
       Herkes bir cilt rengine sahip..Sen esmersin,sen buğday tenlisin,senin tenin çok beyaz diyoruz hep peki cilt alt tonumuzu biliyor muyuz? Yada cilt alt tonumuzun taktığımız bir takının güzelliğini değiştirebileceğini ? Evet o kadar kuvvetli bir etmen bu cilt alt tonu.Bunu öğrenmenin çok pratik yolları var.
  Şimdi bileğimizde ki damarları gün ışığında inceliyoruz.Eğer yeşilse siz sıcak alt tona sahipsiniz yani sarı alt ton olarak da bilinirler.Cilt altınızda sarı pigmentlere sahipsiniz.Damarlarınızdan pek anlayamıyorsanız ten renginizin sarı mı yoksa pembeye mi dönük olduğundan da çıkarabilirsiniz.Fondöten seçimi yaparken sarı alt tonlu renk skalasını değerlendirmelisiniz.
  Eğer damarlarınız maviyse siz soğuk alt tonlu yani pembe/kırmızı pigmentlere sahipsiniz.Fakat esmer bir kişide soğuk alt tona sahip olabilir.Siz de fondöten seçerken pembe alt tonlu renk skalasına bakmalısınız aksi halde kendinize uygun rengi tam bulamayabilirsiniz.Peki size en çok hangi renkler yakışıyor?Bu resim size yardımcı olacaktır.Soğuk tona pembeler,lacivertler çok yakışırken sıcak tona yeşiller,kırmızılar yakışacaktır.

 
   


Yazının başında taktığımız takının bile etkilendiğini söylemiştik.Ona da değinip yazıyı sonlandıralım.Sıcak alt tonlu kişilere altın, bakır ve oksit takılar yakışırken, soğuk alt tonlu kişilere gümüş ve siyah yakışmaktadır.Aaa birde eğer cilt alt tonunuz dediklerimize uymuyorsa bileklerinizde ki damarlar hem yeşil hem maviyse siz çok şanslısınız :) Çünkü size her renk yakışmaktadır.Bu cilt alt tonu nadir bulunur kıymetini bilin ;)
Yazım bu kadardı umarım sıkılmadan okumuşsunuzdur.Umarım size bir şeyler katabilmişimdir.Bilgisayar başına geçip blog yazmayı özlemişim en yakın zamanda yeni yazılarda ekleyeceğim fakat sizlerinde benden istediği şeyler varsa bana yorum bırakabilir yada instagramdan ulaşabilirsiniz.
Sevgiyle kalın :)

You Might Also Like

0 yorum