Johnson's Baby Şampuan ile Makyaj Temizleme

06:07:00

Merhaba arkadaşlar :)
 Bugün sizlerle bebek şampuanı ile makyajımı nasıl temizlediğimden bahsedicem.Biliyorsunuz ki çoğu makyaj temizleyici ile yüzümüzü ne kadar silersek silelim her zaman kalıntılar kalıyor özellikle kirpik diplerinde ,bundan kurtulmak içinde yüz yıkama jellerine başvuruyoruz.Bunların çoğunu göz çevremize süremediğimizden ben kirpik diplerini yıkamak için bebek şampuanı tercih ediyorum.Hem göz yakmıyor hem göz çevresine sürülmesinde bir sakınca yok hemde ki bence bu en önemlisi bir çok ürüne göre bebekler için üretildiğinden daha temiz içerikli.
 Nasıl kullandığıma gelirsek; eğer o gün yüzümde her zamankinden daha ağır bir makyaj varsa önce bir temizleyici ile kabasını alıyorum ardından su ile yüzümü ıslatıp elime bir miktar şampuandan alıp yüzümü yıkıyorum.Özellikle kirpik diplerimi iyice ovuşturuyorum tabi kirpiklerime zarar vermeyecek şekilde.Daha sonra bol su ile duruluyorum.Bu şampuan Dalin'e göre biraz daha zor durulanıyor onu farkettim.Fakat maskara,waterproof eyelineri bile çok iyi temizliyor.Hemde benim için kirpik diplerimde kalıntı var mı,gözlerimde enfeksiyon oluşur mu? böyle sorularla cebelleşmiyorum. Kirpik diplerinizde oluşan enfeksiyonlarda göz doktorları verdikleri ilacın yanında birde size gözlerinizi bebek şampuanı kullanarak yıkamanızı öneriyorlar.Yani doktorlarında tavsiye ettiği bir şey bu.Kullandığım zaman içerisinde kirpiklerimde dökülme,seyrelme,incelme vs. gözlemlemedim, kirpiklerim aynı duruyorlar.
  Uzun lafın kısası size de tavsiye edeceğim bir ürün oldu bu şampuan.Aynı şekilde Dalinde bu şekilde aralarında tek fark Johnson's Baby'nin biraz daha zor durulanması.Bazı bloglarda gözenekleri genişlettiğini okumuştum.Ben böyle bir şey gözlemlemedim ancak şampuan olduğu için içerisinde ki deterjanımsı maddeler gözeneklerinize dolabilir ona dikkat etmek gerekir.

 Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim :) Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle...
Bana instagram hesabımdan veya e-mail ile ulaşabilirsiniz.

You Might Also Like

0 yorum